Davet


Değerli Meslektaşlarımız,

21-25 Şubat 2018 tarihlerinde İstanbul Wyndam otelde gerçekleştireceğimiz Minimal İnvaziv Jinekolojik Cerrahi Kongresi ile karşınızda olmanın büyük bir heyecanı içerisindeyiz. Bilindiği gibi Minimal İnvaziv Jinekoloji Derneği (MİJİD), Robotik Jinekolojik Cerrahi Derneği (RJCD) ve Minimal İnvaziv Jinekolojik Onkoloji Derneği (MİJOD) olarak bir süredir eğitim programlarımızı, toplantı ve kongrelerimizi birlikte yapıyoruz. Bunun en önemli nedeni, her üç dernek ve alt branştaki tecrübeli arkadaşlarımızın bir harmoni içerisinde eğitim vermelerini sağlamak; ve yine katılımcılara en üst düzeyde bilgi sunmaktır.

2016-2017 döneminde , Minimal İnvaziv Jinekolojik cerrahi (MİJİD), Robotik Jinekolojik Cerrahi (RJCD) ve Minimal Jinekolojik Onkoloji (MİJOD) dernekleri özellikle Türk Jinekolojik Onkoloji Derneği (TRSGO), Türk- Alman Jinekoloji Derneği (TAJEV) ve TSRM destekleri ile bu kongre ülke çapında farklı üniversite, eğitim, devlet ve özel hastanelerinde çok sayıda taze donmuş kadavra ve canlı hayvan üzerinde uygulamalı kurslar ve yine bunlara paralel olarak canlı cerrahilerle desteklenmiş çok başarılı toplantılar gerçekleştirmiştir. Bu kurslara ülke çapında 1500 den fazla kadın hastalıkları uzmanı ve asistanı meslektaşımız katılmıştır. Özellikle geçen yıl yapılan kurslardaki yüksek katılım ve paylaşım, gençlerimizdeki heyecan, gelişim ve azim bizleri daha da kaliteli programlar yapmaya yöneltmektedir.

Bu amaçla 2018 yılı içinde endoskopik cerrahinin her yönünün öğrenildiği ve konusunda uzman çok sayıda yabancı bilim adamları ile desteklenmiş bir kongre yapmaya karar verdik. 21-25 Şubat tarihlerinde İstanbul Levent Wyndam Grand Otelde yapacağımız bu kongrede, değişik hastanelerden uydu yayınların yapılacağı çok sayıda canlı jinekolojik, onkolojik, endometriozis ve ürojinekolojik cerrahinin olduğunu ve kongre öncesi laparoskopik ve robotik kadavra, histeroskopi ve sütür kurslarının ve teknolojide son gelişmeleri sunan çeşitli uydu sempozyumlarının yapılacağını heyecanla belirtmek isteriz. Bu kongre ülke çapında farklı üniversite, özel ve eğitim hastanelerinde çalışan endoskopik cerrahi ile uğraşan çok deneyimli ve kalabalık bir bilimsel komite tarafından gerçekleştirilmektedir.

Katılımlarınız ile başarılı bir kongre geçireceğimizi umut eder, kongremizde sizlerle birlikte olmayı dileriz.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Gürkan UNCU
Minimal Invaziv Jinekoloji
Derneği Başkanı
Prof. Dr. Mete GÜNGÖR
Robotik Jinekolojik Cerrahi
Derneği Başkanı
Prof. Dr. U. Fırat ORTAÇ
Minimal Invaziv Jinekolojik Onkoloji
Derneği Başkanı